Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
w Krakowie

Kraków, 19 kwietnia 2018 r.

Szanowni Państwo,

jak co roku, również teraz 9-10 czerwca 2018 r., Targi Ekonomii Społecznej spotkają się pod jednym niebem na płycie krakowskiego Rynku Głównego z Ogólnopolskimi Dniami Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” i Festiwalem Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

Od kilkunastu lat spotkania sektora ekonomii społecznej zajmują jedną z najważniejszych pozycji w czerwcowym kalendarzu małopolskich firm społecznych. Niecodzienne dla imprezy targowej miejsce i festiwalowa aura sprzyja spotkaniom z klientami i stwarza okazję do integracji, zapoznania ze specyfiką sektora ekonomii społecznej, umożliwiając handel oraz dzielenie się wiedzą.

Wystawcy – małopolskie przedsiębiorstwa społeczne, których ideą jest z jednej strony tworzenie miejsc pracy dla osób społecznie wykluczonych, walczących o swoja samodzielność życiową i zawodową, a z drugiej – dawanie klientom szansy dokonywania ważnych społecznie działań przez kupowanie produktów i usług ekonomii społecznej, zaprezentują swoją ofertę w postaci rękodzieła artystycznego, produktów regionalnych o oryginalnych recepturach, w postaci usług rehabilitacyjnych oraz propozycji miejscowości tematycznych promujących rozwój wsi w oparciu o temat przewodni.

Organizator – Regionalny Ośrodek Ekonomii Społecznej w Krakowie w ramach projektu Małopolski Ośrodek Koordynacji Ekonomii Społecznej serdecznie zaprasza Państwa do wzięcia udziału w Targach w charakterze wystawcy.

Udział w targach jest bezpłatny, w tym roku jednak, warunkiem udziału w targach jest zamieszczenie minimum kilku własnych produktów lub usług na sprzedażowej platformie internetowej dedykowanej firmom społecznym: https://sklep.es.malopolska.pl

Korzystanie z platformy jest dla podmiotów ekonomii społecznej całkowicie bezpłatne.

Całość transakcji odbywa się tylko pomiędzy sprzedającym (PES) i kupującymi, bez naszego pośrednictwa, ani żadnych innych pośredników.

Rejestracja i obsługa jest bardzo intuicyjna. W razie wątpliwości tu: http://sklep.es.malopolska.pl/jak-sprzedawac.html znajdziecie Państwo krótki poradnik jak się zarejestrować i sprzedawać.

Serdecznie Państwa zachęcam do rejestracji i sprzedawania swoich produktów / usług.

Jeżeli chcielibyście Państwo abyśmy stworzyli dla Państwa produktów/usług osobną kategorię – proszę o informację.

Przez cały okres trwania targów do Państwa dyspozycji oddane będą:

- Stoisko - namiot wystawienniczy 3x3m2

- Ława ekspozycyjna 2,20x60 cm

- Ława do siedzenia

- Dostęp do przyłączy prądu

  • Teren imprezy jest chroniony przez cały czas trwania wydarzenia oraz w nocy. Mogą Państwo zostawić swój asortyment w namiotach na noc. Prosimy jednak o zabranie najcenniejszych rzeczy ze sobą.
  • Namioty będą do Państwa dyspozycji od godziny 9:00 w sobotę do godziny 19:00 w niedzielę.
  • Na Targach w godzinach okołopołudniowych obecny będzie fotograf. Będziemy wdzięczni za współpracę z nim w zakresie ekspozycji. Wszystkie zdjęcia zostaną Państwu bezpłatnie udostępnione przez ROPS w tygodniu po Targach.

We własnym zakresie prosimy o zapewnienie:

- Ekspozytorów na produkty / materiały reklamowe, o ile takowych Państwo potrzebujecie

- Jeżeli chcielibyście Państwo przypiąć coś lub zawiesić na konstrukcji/stelażu namiotu – przydadzą się spinki zaciskowe / sznurek / taśma / nożyczki

- Odpowiedniej ilości artykułów do sprzedaży, materiałów promocyjnych itp.

W razie dodatkowych pytań, bardzo proszę o kontakt telefoniczny: 668 48 51 91

Z poważaniem

Iwona Hirsch-Chojnacka

Koordynator ds. promocji